O nás

Příběh „O NÁS“ se začal psát v roce 1991, kdy byla naše škola založena mým otcem, Přemyslem Čížkem. Tehdy to byl spíš příběh „O NĚM“. Vyzvedl si živnostenský list a rozjížděl vlastní firmu. Pro něj vybudování „kamenné školy“ byl splněný sen, pro mne zejména zpočátku pocit obrovské odpovědnosti v započatém díle pokračovat.

Dnes už je příběh víc o nás. Fungujeme jako tým více než 40 lektorů s podporou metodičky, koordinátorek, IT i grafiků. Silná lektorská základna nám umožňuje uspokojit více než tisíc studentů ročně a odučit 13 000 hodin v kurzech pro všechny věkové kategorie, od malých dětí až po seniory. Nejmladší student má 2 roky a nejstarší 81!

Nabízíme kurzy nejen v angličtině a němčině, ale také například v italštině, španělštině, ruštině a japonštině. Dále učíme i češtinu pro cizince a jsme schopni zařídit kurzy i v dalších jazycích.

Naše práce byla vždy postavena na vzájemném respektu a úctě k člověku, k tomu co dělá a čím je. Bez ohledu na to, jestli jde o lektora nebo studenta. Všechny naše studenty podporujeme na cestě k novým osobním a profesním příležitostem.
 
Respektujeme rozdílné potřeby a cíle studentů, stejně tak různé styly učení. Individuální přístup zachováváme v maximální míře také u skupinové výuky. Je pro nás důležité, aby každý věděl, proč se konkrétní frázi, vazbu učí a k čemu to využije.

Pokud byste hledali jedno slovo pro nás typické, je to ÚSMĚV. I v jazycích platí, že s úsměvem jde všechno líp. Úsměv znamená spokojenost. Usměvavý lektor rovná se spokojený lektor. Spokojený lektor učí s úsměvem a v jeho hodinách je příjemná atmosféra. Pokud se student cítí v pohodě, na výuku se těší a je víc motivován. Snad proto máme velkou návratnost klientů v našich docházkových kurzech a některé firmy s námi spolupracují více než 15 let.

Zvládnutím cizího jazyka se otevírají dveře do jiného světa, můžete poznávat nové kultury a přijímat nové výzvy.  Je nám ctí být průvodci na této cestě. A jak se nám to daří, můžete posoudit sami – vyzkoušejte některý z našich kurzů.

Hana Dynková, ředitelka školy

Rádi by jste se stali součástí naší školy?
Podívejte se na naše volné pracovní pozice

Lektoři

Tahar Abdennabi

Mgr. Kristýna Andrlová

Bc. Valentina Boselli

Bc. Santiago Camazón Gonzalvo

Bc. Jana Čechová

a dalších více jak 50 profesionálních lektorů

Důležitá data v historii jazykové školy Lingua Zlín

1991založení jazykové školy
1993první pobytový tábor s angličtinou (Vrbno pod Pradědem)
1994získání akreditace MŠMT ČR k organizování jednoletého (pomaturitního) kurzu cizích jazyků s denní výukou
2005Lingua spoluzakládajícím členem Asociace jazykových škol a agentur ČR (AJŠA ČR), od roku 2015 členem AJŠ.
2007udělení akreditace MŠMT ČR k provádění vzdělávacích programů zaměřených na další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP)
2011září – otevření nového školicího střediska
2013Lingua oficiálním testovacím centrem společnosti ETS Global (zkoušky TOEIC a TOEFL)
2019získání licence pro výuku malých dětí TEDDY EDDIE
202130. výročí založení školy