Sladká (italská) tečka na konec školního roku

9. 7. 2024

V posledním červnovém týdnu proběhl u nás v Lingvě letní intenzivní kurz italštiny. Letos se do jeho hlubin ponořily čtyři statečné studentky.

Náš týdenní plán zahrnoval připomenutí si gramatických témat probíraných v docházkových kurzech jako je časování sloves, překlad jednoduchých vět, doplnění chybějí slovní zásoby do souvislých textů či pozastavení se nad (ne)oblíbenými předložkami. Mezi jedním gramatickým cvičením a druhým jsme si sdílely tipy a zážitky z italských destinací, což nás aspoň na chvíli přeneslo do slunných uliček na pobřeží Gardského jezera nebo do historických zákoutí Florencie. Byla to nádhera…

Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejnáročnějších aspektů kurzu byla práce s autentickými materiály. To byla výzva, kterou všechny čtyři dámy ustály s bravurou. Společně sledovaly útržky televizních reportáží a zapojily se do cvičení založených na neupravených článcích z italských novin, které se týkaly aktuálních témat, na které jsme následně rozvinuly skupinovou konverzaci.

Jedním z témat bylo např. zavedení nové bezpečnostní technologie s názvem FaceBoarding na milánském letišti. Všechna probíraná témata tak rozšířila slovní zásobu studentek a poskytla jim vhled do současného dění na Apeninském poloostrově.

Ale to není vše!

Nechyběla ani aktivita s italskou písničkou „A Te“, kdy hlavním úkolem bylo doplnit chybějící pasáže, dle slov zpěváka Lorenza Cherubiniho známého pod pseudonymem Jovanotti, a odhalit tak další kousek italské kultury.

Naše studentky si z kurzu odnesly nové znalosti, osvědčení o absolvování letního kurzu a také věřím, že i příjemné a veselé vzpomínky na čas strávený v naší jazykové škole.

Proto se těším na všechny studenty, kteří se k nám přidají na cestě za krásami italštiny v nadcházejícím školním roce. A kdo ví, možná při tom objevíme i „tajný“ recept na nejlepší tiramisù! … Už máte odeslanou přihlášku 🙂 ? Pokud ano, tak Vám přeji „una buona estate“ (krásné léto) a na viděnou v září.

Jazyková škola Lingua, Lingua tým a lektorka italštiny, Bc. Valentina Boselli.