Pomaturitní studium AJ

2. 3. 2023

Jste-li v posledním ročníku střední školy a nemáte jasno v tom, co chcete dělat dál, máte víc možností, jak přečkat rok do dalších přijímacích zkoušek.

Pokud se nedostanete na svůj vysněný obor, nevyplatí se začínat jen tak přechodně jiné studium, protože to má svá úskalí. Přišli byste o dva semestry bezplatného studia a také o nárok na ubytovací stipendium, které je možné čerpat jen v prvním studiu.

Nabízí se začít pracovat na plný úvazek a udělat si finanční rezervu na studium, nicméně práce často změní vaše priority a je možné, že by se vám po roce pauzy už ke studiu nechtělo vracet. Lákavě zní i varianta odjet na rok do zahraničí, ale počítejte s tím, že i v tomto případě bude návrat k učení po roce těžký. Člověk si zvykne si na jiný denní rytmus a zdánlivou finanční svobodu a včas si neuvědomí dlouhodobé důsledky svého rozhodnutí.

Jestli hledáte možnost, jak roční pauzu smysluplně využít a zlepšit se u toho v jazyce, určitě stojí za to zvážit denní pomaturitní studium angličtiny.

Výhody pomaturitního studia

1.      Rychlé pokroky v jazyce

Za 4 hodiny denně (tj. 720 hodin za rok) se vám angličtina dostane rychle pod kůži. Zkušení lektoři a rodilí mluvčí, kteří angličtinu milují, přenášejí své nadšení i na studenty. Ve skupině jsou studenti s podobnou úrovní znalostí, takže si dobře rozumějí a podporují se.

2.      Možnost získat certifikát

Na konci studia můžete složit v naší jazykové škole mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku (FCE, CAE, TOEIC). Ta vám může přinést body u přijímacích zkoušek na VŠ v Česku, ale také se hodí při výběrových řízeních na zahraniční studijní pobyty či stáže. Certifikát se neztratí ani v budoucnu při hledání práce. Pro některé zaměstnavatele je dosažená úroveň angličtiny důležitým faktorem.

3.      Dostatek času na brigády

Výuka probíhá zejména v dopoledních hodinách. Odpoledne tak máte dostatek času na brigády nebo přípravu k přijímacím zkouškám i na své záliby a společenský život.

4.      Status studenta

Studenti pomaturitního studia si udrží stejné výhody jako při studiu na střední škole. Mimo jiné to znamená, že za vás stát platí zdravotní pojištění. Je možné také využívat studentské slevy, navíc rodiče mají i nadále nárok na daňové úlevy a přídavky.

5.      Kontakt se vzdělávacím systémem

Každodenní vzdělávání udržuje mozek ve studijním režimu. Když po roce nastoupítena vysokou školu,   plynule navážete.

6.      Podporu kolektivu

V kolektivu spolužáků v denním studiu si najdete nové přátele. Nejste tak na svá další rozhodnutí sami, ale můžete je sdílet s ostatními.

Informujte se včas

Maturity a přijímací zkoušky jsou teprve před námi, ale když budete jednat včas, ušetříte. K dennímu pomaturitnímu studiu se můžete za zvýhodněnou cenu přihlásit už dnes. Školné je možné zaplatit i na splátky. Pokud se pak rozhodnete nastoupit na vysokou školu, zálohu vám vrátíme. A řešení máme i pro ty, kteří u maturity neuspěli.