Halloween – jak se u nás slavilo!

3. 11. 2023

Prvního listopadu se z prostor naší školy ozývalo strašidelné kvílení a děsivý smích, možná byste v tmavém koutě viděli netopýra nebo by se vám do vlasů spustil pavouk. Akce Halloween se stal nejen zábavným odpočinkem od klasické výuky, ale také jedinečnou příležitostí pro studenty projevit svou kreativitu. Během dne probíhaly různé aktivity a na závěr se pořádala soutěž o nejlepší kostým. Všichni se bavili a učili se nová slovíčka a fráze spojené s Halloweenem.

Soutěž o nejlepší kostým vyhráli:

A tady je vyjádření několika lektorů na Halloween u nás ve škole:

Těmito slovy si den pochvalovala lektorka Olga v kostýmu čarodějnice s kloboukem:

Halloween se mi moc líbil v tom, že se všichni studenti zapojili a do školy dorazili v pestrých kostýmech. Studenti si dali záležet a žádné dva kostýmy nebyly stejné, všechny byly individuální, pestré a kreativní. Všude panovala halloweenská nálada a každý student byl prodchnut kouzlem okamžiku a zapojil se do soutěží. Zvláště se mi líbilo, jak studenti hráli hru „Udělej mumii“, v tuto chvíli byla cítit podpora týmů a touha vyhrát.

Lektorka Verča, v kostýmu čarodějnické víly, řekla:

Na symbolické datum 1.11. byl v naší jazykové škole Halloween a s ním spojené aktivity. I přesto, že s učením již nějaké zkušenosti mám, oslava Halloweenu pro mě byla něčím novým, těšila jsem se a zároveň byla zvědavá, jak to bude probíhat. 

Bohužel jsem nemohla přijít již na začátek aktivit, ale můžu říct, že i v druhé půlce dne jsme si užili spoustu zábavy i všemožné aktivity. Příjemně mě i ostatní kolegyně překvapilo, že si studenti dali opravdu záležet na kostýmech, a tak jsme mohli vidět například masku morového doktora, Wednesday Addams nebo postavy ze seriálu Money Heist (+ samozřejmě mnoho dalších!! I my, učitelé, jsme se snažili zapadnout a vymyslet svůj kostým. Po celou dobu panovala velmi příjemná (i když trochu strašidelná) atmosféra a myslím, že jsme si tento speciální den spolu všichni užili. Jsem moc ráda, že máme v jazykové škole tyto akce, které jsou jednak jistým vybočením z normálních studijních kolejí, jednak se také všichni studenti promíchají a trochu se seznámí s jinými lidmi, než se spolužáky ze třídy. Těším se na další podobné akce a děkuji za příjemné dopoledne!! 👻

S medvídkem v náručí, v pyžámku a s oblíbenými bačkůrkami, lektorka Aretha hodnotila těmito slovy:

I think the students were really committed this year, you could see how much effort they put on their costumes. The girls had very scary make up, the boys were very creative as well. They were engaged in the event, always laughing and willing to play the games.

There were a lot of great ideas, I personally prefer costumes that students created by using their own clothes. There was a boy dressed up as a builder, he was wearing a denim jumper and a denim cap, he even brought his tools with him. Another costume that I liked was Eddie from Stranger things, the girl paid attention to details, she got the hair correctly, the clothes. It was very good.

This year I decided to wear pyjamas. I wanted to wear my Goofy slippers so this how the idea came up. It was comfy.

Lektorka Mary, převlečená za anděla, sdělila své dojmy:

I had a good time with my students and colleagues at the halloween party at school. It was my first time celebrating halloween. I was happy to see everyone dressed up in different costumes. I liked all the costumes but my favorite costume was a flamingo costume by one of our teachers. And I was dressed as an angel because I find angels peaceful and beautiful when I imagine them.

A my už se těšíme na další rok!